inne nasze serwisy:     czas      biznes oferty      inwestowanie      webdesign      kreatywność      e-marketing      pp

 

Wyróżnione Książki:
- psychomanipulacja
- wywieranie wpływu - Cialdini podstawa!
- alchemia manipulacji
- sztuka perswazji
 
W temacie (warto zajrzeć):
- start
- choroby psychosomatyczne
- Oswajamy psychoterapię
- Opisy dolegliwości
 
kreatywność, twórcze myślenie:
- myślenie lateralne
- burza mózgów
- zabawy z problemem
- 6 kapeluszy
- twórczy dialog
- twórczość i zdrowie
 
manipulacja, wywieranie wpływu:
- o manipulacji
- techniki manipulacji
 
NLP - neurolingwistyczne programowanie:
- podstawowe wzorce komunikacji
- metaprogramy
 
inne:
- pomoc psychologiczna
- mapy myśli
- szybkie czytanie
- uśmiechnij sie teraz
- smiech a depresja
- inteligencja emocjonalna a życie
- dwie półkule mózgu
- feng shui
 
praca w grupach, zarządzanie:
- lodołamacze
- scenariusze szkoleń: skupianie uwagi
 
życie codzienne:
- sposoby na chandrę
- stres
- komunikacja 1
- komunikacja 2
 
e-kursy:
- Wywieranie wpływu
- manipulacja, perswazja CD
 

 
Polecam:

trening twórczości, kreatywność


Gazetka Kreatywna, to inicjatywa mająca za zadanie promować twórcze, kreatywne myślenie.

Świat pędzi do przodu - czy nadążasz za nim?

autor: Paweł Sygnowski

CIEKAWOSTKA: Na je nym z Uniwe sy etów prz pro adzano b anie doty zące antycypacji. Stw rzono tek t, w kt rym us ięte zostały niek óre części wyra ów. Okaz o się, że mimo, iż brakow o dużo tre ci (frag ty wyra ów), więk ość bada ch nie miała pr lemów ze zrozum niem tekstu.

Psychologia wywierania wpływu, psychomanipulacja Wywieranie wpływu i psychomanipulacja
autor: Andrzej Stefańczyk
stron: 194
wejdź: www


 

Rozejrzyj się wokół siebie. Świat pędzi do przodu w szaleńczym tempie. To co było aktualne wczoraj, dzisiaj jest już przestarzałe, a jutro nada się tylko do lamusa. Dzieje się tak dlatego, że żyjemy w epoce informacji, której wyznacznikiem jest tzw. prawo Moore'a.

Pierwotnie, prawo to odnosiło się do branży komputerowej, jednak ostatecznie przyjęło bardziej ogólny wymiar. Wedle tego prawa ilość informacji dostępnych na świecie ulega podwojeniu co każde 18 miesięcy.

Obecnie mówi się o tzw. zjawisku potoku, zalewu, czy wręcz powodzi informacji. Praktycznie każdy człowiek, niezależnie czy jest studentem, handlowcem, czy urzędnikiem, doświadcza tego zjawiska na codzień, musząc przyswajać coraz to więcej informacji.

Dlaczego? Świat pędzi do przodu, a postęp oznacza odkrywanie nowych rzeczy lub ulepszanie tych starych. Wynikiem tego, jest zwiększanie się informacji z danej dziedziny. Aby utrzymać sie na poziomie, być na bieżąco z aktualnymi informacjami, trzeba być po prostu dobrze poinformowanym, a przede wszystkim potrafić to sobie w jakiś sposób przyswoić.

Przyswajanie informacji odbywa się głównie poprzez czytanie. 99% Polaków czyta bardzo wolno tj. z szybkością ok. 200 słów na minutę i stopniem rozumienia danego tekstu na poziomie 50-60%. Ludzie nie potrafią poradzić sobie z zalewem informacji. Krańcowym przykładem, jest fakt, że zaledwie ok. 10% Polakow w ogóle czyta prasę.

Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Zaprzestanie czytania jak to robi wiele osób, blokując sobie wówczas możliwości samorozwoju? Czytać - czy nam się to podoba, czy nie - musimy i będziemy musieli. Ważne jest, aby czytać inaczej, a więc szybko, sprawnie i efektywnie.

Nic dziwnego, że tzw. szybkie czytanie, przeżywa aktualnie tak duże zainteresowanie. Powstają kursy, szkolenia, na których można nauczyć się czytać nawet do 10x szybciej niż czyta przeciętny człowiek.

Szybkie czytanie jest zaprzeczeniem tradycyjnego, wolnego czytania. Stanowi jego przeciwieństwo. Jakie są główne cechy wyróżniające szybkie czytanie?

 • elastyczna lektura - czytanie różnych tekstów różną prędkością i różnymi metodami
 • szerokie słownictwo ułatwiające antycypację czytanych tekstów - a więc niejako domyślania się treści całych zdań na podstawie kilku tylko wyrazow lub nawet tylko ich fragmentów. (przykład na początku artykułu)
 • używanie wskaźnika w czasie czytania
 • nie powracanie do już przeczytanych partii tekstu
 • szybkość co najmniej kilkaset słów na minutę
 • wysoki stopień rozumienia i zapamiętania czytanego tekstu

Pierwszy formalny kurs szybkiego czytania został przeprowadzony w 1925 roku na Uniwesytecie Syracuse w USA. Czymś na kształt synonimu określenia szybkie czytania w USA i Europie Zachodniej stało się nazwisko Evelyn Wood, która w 1958 przedstawiła swoją nową, rewolucyjną metodę czytania nazwaną "czytaniem dynamicznym".

Jej załozony w 1959 Instytut, bardzo szybko pokrył swoimi placówkami cały świat i stał się najpopularniejszą na zachodniej półkuli metodą szybkiego czytania.

CIEKAWOSTKA: Zalety treningu szybkiego czytania zostały także docenione przez armię amerykańską, która serwowała swoim lotnikom określone ćwiczenia szybkiego czytania, zwiększające ich możliwości w zakresie rozpoznawania sylwetek wrogich samolotów w przestrzeni powietrznej.

Aktualnie, aby opanować szybkie czytanie dostępne jest kilka różnych dróg do wyboru:

 • Stacjonarny kurs szybkiego czytania
  Szkoły prowadzące takie zajęcia znajdują się w każdym większym mieście w Polsce. Średni koszt kształtuje się od ok. 500 zł do 2,5 tys. zł w zależności od czasu trwania. Zajęcia odbywają się najczęściej w grupach i trwają kilka miesięcy.
 • Program komputerowy
  Stosowanie programów kompyterowych wymaga dużej wytrwalosci oraz długiej pracy przy komputerze. Koszt polskojęzycznego programu, to ok 100 zł.
 • Podręczniki uczace szybkiego czytania
  Na rynku można znaleźć bez problemu książki uczące szybkiego czytania. Generalnie praca z takim podręcznikiem wymaga dużo samozaparcia i samodzielności, ale jest skuteczna i zdecydowanie najtańsza.

W dzisiejszych czasach, każdy, dla którego problemem jest zalew informacji, powinien zastanowić się nad rozwinięciem umiejętności szybkiego czytania, dzięki której można przyswajać więcej informacji, a przy tym wszystkim mieć coraz więcej wolnego czasu.

Nie ma jednej, idealnej drogi dla każdego. Dlatego warto sprawdzić każdy z wymienionych powyżej sposobów, aby wreszcie znaleźć ten optymalny, dla siebie.

Nauka szybkiego czytania wymaga, dużo czasu, pracy, a także [chociaż nie zawsze] pieniędzy. Niemniej jednak korzyści z szybkiego czytania rekompensują z nawiązką wszystkie czasowe i finansowe wydatki.


- Paweł Sygnowski, czytający 2000 słów na minutę,
autor bestsellerów na temat szybkiego czytania, oraz szybkiej nauki i technik pamięciowych: http://zlotemysli.witryna.org/?c=katalog&idCat=10


 

 

 


hosting, serwer na strone - zapewnia 2be.pl,
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zezwolenia zabronione.
Zezwalamy na kopiowanie wybranych artykułów zobacz szczegóły: Artykuły do kopiowania za darmo - warunki